Díky všem, kteří se zúčastnili doprovodu Živého betlému a zpěvu Rybovy mše 27.12.2018. Podle ohlasů to byla akce velmi vydařená, přišel zatím největší počet návštěvníků akce od doby jejího trvání )a jistě to nebylo pouze počasím :-).

Zatím první fotky z Živého betléma najdete na www.animata.cz v části FOTO - VIDEO - AUDIO.

Karel Tomek


 Soubor Musica animata ve spolupráci s farností Třebíč - zámek za podpory města Třebíče připravil v rámci letošního Živého betléma 27.12.2018 pro všechny zájemce možnost zazpívat si výběr z částí známé České mše vánoční Jana Jakuba Ryby „Hej, mistře!“ Pro tuto příležitost bude sestaven VÁNOČNÍ SBOR TŘEBÍČANŮ.

ZVEME DO TOHOTO PĚVECKÉHO SBORU KAŽDÉHO ZÁJEMCE !

POKUD CHCI ZPÍVAT, JE POTŘEBA:
- přihlásit nejpozději do 20.12.2018 (na základě přihlášky obdržíte noty) , uzavřeno 21.12. v 6:15
- nepovinná „rychlozkouška“ pro dobrovolné zájemce bude 21.12.2018 v 18:00 v kostele sv. Martina
- přijít 27.12.2018 nejpozději v 15:30 na zámecké nádvoří na společnou zkoušku

Program:

17:00 Vánoční scénka dětí
Průvod, k němu zpíváme, NÁCVIKOVÉ MP3 - ZDE:

100 - Veni veni Emmanuel
203 - Zvěstujem vám radost
219 - Adeste fideles (Jdou zástupy věrných)
205 - Vítej nám, Bože vtělený
220 - Chtíc, aby spal
223 - Poslouchejte, křesťané
222 - Nesem vám noviny
224 - Tichá noc

v případě potřeby:
208 - Čas radosti veselosti
225 - Veselé vánoční hody

201 - Narodil se Kristus Pán - noty ZDE (pár jich donesu na místo)

J. J. Ryba - Česká mše vánoční


CO POTŘEBA NENÍ:
- předchozí pěvecká praxe a zkušenost
- strach „co když to nedám?“ :-)

ZPÍVÁME K OSLAVĚ NAROZENÍ KRISTA A PRO RADOST SVOU I POSLUCHAČŮ, NEJEDNÁ SE O KONCERT !

Kontakty pro vaše dotazy:
- produkce: Johana Obršlíková, 724860624, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
- dirigent: Karel Tomek, 604213248, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
- varhany: Marek Buš


4.11.2018 - TISKOVÁ ZPRÁVA, Přípravy na Živý betlém začínají

I když je teprve začátek listopadu, přípravy na další Živý betlém o letošních vánocích začínají. Jako každoročně se uskuteční 27. prosince od 17.00 v areálu baziliky sv. Prokopa. Letos se chystají dvě velké novinky. Na ně jsem se zeptal organizátorů akce, a to nejprve paní Pavly Janíčkové a pak také pana Karla Tomka.
„Letošní novinkou bude příchod živého velblouda, který se přijde do betléma poklonit Ježíškovi spolu s mudrci od Východu. Velbloud se zde objeví pravděpodobně o něco dříve, takže bude příležitost pro všechny děti i další zájemce se na něm chvíli svézt. Na tuto projížďku můžete přijít už od 15.00 k bazilice“, říká paní Janíčková a dodává: „Příležitost ke svezení bude i po skončení představení. Příspěvek za svezení by činil 20 Kč za dítě a 50 Kč za dospělého“.

Další novinku představil pan Karel Tomek: „Chtěl bych pozvat všechny zpěváky z řad široké veřejnosti, kteří by si chtěli zazpívat části Rybovy vánoční mše „Hej mistře“, aby se kontaktovali na www.rybovka.animata.cz, kde najdou všechny další potřebné informace. Tuto známou vánoční skladbu bychom pak společně zazpívali v rámci programu Živého Betléma.“

A ještě prosba od paní Janíčkové: „Ráda bych poprosila děti, které by chtěly hrát ve vánoční scénce, aby přišly i se svými rodiči na první zkoušku, a to v neděli 18.11. v 17.00 do baziliky. Tam se domluvíme na rozdělení rolí a s rodiči na kostýmech pro malé herce. Moc děkuji a těším se na vás.“

Také já se těším a děkuji všem organizátorům za jejich nasazení. o. Jakub Holík

Tento projekt byl finančně podpořen městem Třebíč

plakát ve formátu PDF - ZDE

18 12 27 zivy betlem

Template by JoomlaShine